Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Maszt i tablica pamiątkowa w Bukowie Wielkiej

     30 listopada 2018 roku w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Bukowie Wielkiej miała miejsce ważna uroczystość patriotyczna – wciągnięcie flagi na maszt i poświęcenie tablicy pamiątkowej oraz IV Spotkanie z Pieśnią i Poezją Patriotyczną.
      To ważne wydarzenie poprzedziło przygotowanie masztu oraz przywiezienie z terenu wsi wielkiego kamienia, na którym umocowano tablicę pamiątkową.

DSCN2631

DSCN2657

     W dniu podsumowania działań szkolnych z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości po raz pierwszy podczas śpiewania hymnu państwowego została wciągnięta na maszt flaga biało-czerwona, zaś później było odsłonięcie i poświęcenie tablicy pamiątkowej. Uroczystość uświetnili zaproszeni goście, którzy również po montażu słowno-muzycznym wspólnie ze społecznością szkolną śpiewali pieśni patriotyczne. Wspaniałe wydarzenie zakończyli rodzice częstując wszystkich przepysznym tortem w barwach biało-czerwonych. Słodki upominek wywołał dużo radości szczególnie wśród najmłodszych uczestników. Cieszymy się, że jesteśmy pokoleniem, które mogło uczcić 100- lecie odzyskania niepodległości przez Polskę – maszt i tablica pamiątkowa są dobrą pamiątką historyczną. Kształtowanie poczucia więzi ze społecznością lokalną i narodową, umacnianie przywiązania do idei wolności oraz wzmacnianie postaw patriotycznych do zadania edukacyjne, które zrealizowaliśmy w wyjątkowy sposób.

DSCN2665

DSCN2700