Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^Powrót na górę
 • 1 Wizja szkoły
  Przyjazna, nowoczesna,przygotowującą uczniów do dalszej nauki,ukierunkowana na wszechstronny rozwój dziecka,umożliwiająca wyrównywanie szans edukacyjnych,uwzględniająca w swoich działaniach potrzeby środowiska lokalnego.
 • 2 Maria Konopnicka
  „I wiem, gdzie, po co idę – co, dlaczego robię.”
 • 3
 • 4 Misja szkoły
  Rzetelna wiedza prowadząca do lepszego rozumienia świata, ludzi i siebie;pobudzanie do aktywności, samodzielności; inspiracja do wyrażania własnych myśli i przeżyć; wychowywanie w duchu tolerancji;poszanowanie odmienności, niepełnosprawności innych osób;wszechstronny i harmonijny rozwój ucznia; kultywowanie tradycji;
 • 5 .Maria Konopnicka
  " Ludzie to anioły z jed­nym skrzydłem, dla­tego aby się wznieść, mu­simy trzy­mać się razem."
baner

Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej - Bukowa Wielka 34, 22-107 Sawin,tel/fax 82 5672605

Maszt i tablica pamiątkowa w Bukowie Wielkiej

     30 listopada 2018 roku w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Bukowie Wielkiej miała miejsce ważna uroczystość patriotyczna – wciągnięcie flagi na maszt i poświęcenie tablicy pamiątkowej oraz IV Spotkanie z Pieśnią i Poezją Patriotyczną.
      To ważne wydarzenie poprzedziło przygotowanie masztu oraz przywiezienie z terenu wsi wielkiego kamienia, na którym umocowano tablicę pamiątkową.

DSCN2631

DSCN2657

     W dniu podsumowania działań szkolnych z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości po raz pierwszy podczas śpiewania hymnu państwowego została wciągnięta na maszt flaga biało-czerwona, zaś później było odsłonięcie i poświęcenie tablicy pamiątkowej. Uroczystość uświetnili zaproszeni goście, którzy również po montażu słowno-muzycznym wspólnie ze społecznością szkolną śpiewali pieśni patriotyczne. Wspaniałe wydarzenie zakończyli rodzice częstując wszystkich przepysznym tortem w barwach biało-czerwonych. Słodki upominek wywołał dużo radości szczególnie wśród najmłodszych uczestników. Cieszymy się, że jesteśmy pokoleniem, które mogło uczcić 100- lecie odzyskania niepodległości przez Polskę – maszt i tablica pamiątkowa są dobrą pamiątką historyczną. Kształtowanie poczucia więzi ze społecznością lokalną i narodową, umacnianie przywiązania do idei wolności oraz wzmacnianie postaw patriotycznych do zadania edukacyjne, które zrealizowaliśmy w wyjątkowy sposób.

DSCN2665

DSCN2700

Zegar

Gościmy

Odwiedza nas 61 gości oraz 0 użytkowników.

Wiadomości z ostatniej chwili

Gazetka szkolna

Gazetka szkolna współredagowana przez Warsztaty Dziennikarskie.